KRAKÓW

PRZEWODNIKKILKA SŁÓW O MAGICZNYCH MIEJSCACH
W POLSCE

Zapraszamy na stronę licencjonowanego przewodnika –> STRONKA
 W NASZEJ OFERCIE PROPONUJEMY RÓWNIEŻ PAŃSWTU ZWIEDZANIE KRAKOWA Z LICENCJONOWANYM PRZEWODNIKIEM MIEJSKIM.

PROPONOWANE TRASY WYCIECZEK:

 • DROGA KRÓLEWSKA
 • KATEDRA WAWELSKA 
 • RYNEK PODZIEMNY
 • ŻYDOWSKI KAZIMIERZ
 • OBÓZ KONCENTRACYJNY PLASZOW
 • MUZEUM : FABRYKA EMALIA OSKARA SCHINDLERA
 • MUZEUM: APTEKA TADEUSZA PANKIEWICZA W GETCIE KRAKOWSKIM
 • MUZUEM: ULICA POMORSKA
 • NOWA HUTA
 • SZLAKIEM KRAKOWSKICH KOPCÓW
 • OJCOWSKI PARK NARODOWY
 • I WIELE, WIELE INNYCH …
PRZY OPROWADZANIU DZIECI ZAPEWNIAMY IMIENNE DYPLOMY ORAZ MAŁE UPOMINKI.
PLAC-SZCZEPANSKI-TAXI-VAN-KRAKOW-order-call

ZAKOPANE

Kiedy myślimy o Zakopanem, od razu na myśl przychodzi nam charakterystyczne dla tego regionu podhalańskie budownictwo, przejawiające się w napotykanych chatach. Dachy zdobione pazdurami, szczyty nad oknami motywem słoneczek. Kto wie, że styl ten, nazywany zakopiańskim, wprowadzony został przez Stanisława Witkiewicza? Zbieżność nazwisk nie jest tu przypadkiem, architekt był ojcem samego Witkacego, barwnej postaci okresu międzywojnia. Zakopane, poza osławionymi Krupówkami, kryje jednak jeszcze więcej tajemnic i malowniczych miejsc.

TAXI-VAN-KRAKOW-MORSKIE-OKO
MORSKIE OKO

MIEJSCA ŚWIĘTE NA TERENIE KRAKOWA

Kraków słynie z wielu miejsc związanych z kulturą chrześcijańską. Pierwszy kościół na terenie miasta pochodzi z X wieku. Do najważniejszych miejsc należą: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się”, Opactwo oo. benedyktynów w Tyńcu, Opactwo oo. cystersów w Mogile, Arka Pana w Mistrzejowicach.

KOŚCIÓŁ W MOGILE / SANKTUARIUM JANA PAWŁA II

SZLAK ORLICH GNIAZD

164 kilometry długości. 17 wyjątkowych zamków i warowni na jego drodze, wybudowanych na jurajskich skałach. Szlak jest kolebką historii Małopolski i Śląska. Zaczyna się on w Krakowie i biegnie dalej w kierunku Częstochowy. Na swojej drodze ma m.in. zamek w Korzkwi, Bobolinie, czy w Rudnie. Każdy z tych obiektów, czy zachowany, czy ruiny, jest wyjątkowy i ma za sobą wiele faktów, ale i legend(!) do opowiedzenia. Odradzamy jednak organizowania naszej wycieczki Szlakiem Orlich Gniazd w godzinach późno wieczornych/nocnych. Kto wie, czy w legendzie o zamku w Ogrodzieńcu, nie ma ziarna prawdy…

ZAMEK W KORZKWI / KATEDRA NA WAWELU - KRAKÓW

ZAPOMNIANE MIASTA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

Wiślica, Korczyn, Chmielnik, czy Pińczów. Miasta położone z dala od zgiełku i szybkiego życia Krakowa. Mało kto, odwiedzający tereny południowej Polski, świadomie zajedzie w te tereny. Chociaż mogą wydawać się niepozorne, to jednak warto je odwiedzić. Tereny te w czasie rozbiorów przeszły we władanie Rosjan. Nie było to łatwe 123 lat dla ich mieszkańców. Na ziemiach kieleckich żyło się stosunkowo najciężej, panowała tutaj też największa bieda. W swojej historii znajdą one jednak wyjątkowe momenty i odkrycia. Przykładowo, na terenie kościoła w Wiślicy, odnaleziono jedną z najstarszych chrzcielnic na ziemiach polskich. Również w okolicach dzisiejszego Pińczowa, we wsi Kopernia, w 1257 roku podpisano dokument, potwierdzający lokację Krakowa.

CHMIELNIK / KOŚCIÓŁ - PIŃCZÓW

KRASICZYN

Położony w niedużej odległości od Przemyśla – zaledwie 15 minut drogi samochodem. Krasiczyn to przede wszystkim Zamek, zbudowany z decyzji kasztelana przemyskiego, Stanisława Krasickiego. Zbudowany w stylu renesansowym, jest przepięknym miejscem do spędzenia popołudnia, idealny również na różnego rodzaju sesje fotograficzne w okalającym zamek, parku. Legenda głosi też, że jeżeli okrąży się największe drzewo, rosnące w kompleksie parkowym, cztery razy, zapewni sobie dozgonne szczęście. Z chęcią więc przysłużymy się Państwu do tego.

KRASICZYN KRAKOW-TAXI-VAN-ZAMOW
ZAMEK - ŁAŃCUT

ZAMOŚĆ

Za czasów panowania Jagiellonów na tronie Polski, Zamek Królewski na Wawelu zyskał renesansowy wystrój, ale wielki hetman koronny Jan Zamoyski poszedł o krok dalej. Założył całe renesansowe miasto. Nadał akty lokacyjny Zamościu w roku 1580. Całość założenia urbanistycznego oparta jest o harmonię, na wzór ludzkiego ciała. Nasza perła renesansu, trochę zapomniana, ale wciąż urzekająca.

ZAMOSC-TAXI-VAN-KRAKOW-
RYNEK - ZAMOŚĆ
WAWEL
ZAMEK NA WAWELU - KRAKÓW

×
Skip to content